İnteraktif Sözlükler Aralık 2017 Sıralaması

Geride bıraktığımız 2017 yılının Ekim ayında kolları sıvayarak giriştiğimiz İnteraktif Sözlükler Sıralamasının Aralık 2017 listesi ile karşınızdayız.

Geride bıraktığımız süreçte hem hazırlanan listenin, hem de listede yer alan sözlüklerin belirli bir formatta oturması amacıyla irili ufaklı bir çok değişiklik gerçekleştirdik. Listeyi ilk yayınladığımızda .png formatlı bir görsel üzerinden listeye ulaşılabilirken, ilerleyen süreçte listeyi interaktif bir tablo haline getirmiş; bu sırada bir çok sözlüğü eklemiş veya çıkartmış olduk.

Aralık 2017 Listesinde Yer Alan Değişiklikler

İnteraktif Sözlükler Sıralaması Aralık 2017 listesinin hazırlanması sırasında, Kasım 2017 listesinde yer alan toplam 30 interaktif sözlükten elemeler yaparak, listede yer alan sözlük sayısını 20’ye düşürmüş durumdayız. Elemeler sırasında baz aldığımız temek kriterler, sözlüklerin aktiflik durumları ve aylık bazda yazılan toplam girdi/entry sayıları oldu. Ayrıca kendi istekleriyle sıralamada olmak istemeyen ve/veya istatiksel bilgi paylaşımında bulunmayan sözlükler de liste dışı bırakılmış durumda.

Yapılan son değişiklikler ile 20 sözlük çerçevesinde düzenlediğimiz İnteraktif Sözlükler Sıralaması, her ayın ilk günü sizlerle buluşmaya devam edecektir. Sıralamaya eklenmesini istediğiniz sözlükler, önerileriniz ve şikayetleriniz için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir veya info@interaktifsozlukler.com adresine e-posta atabilirsiniz.

 

Sıra Sözlük Sözlük Adresi Toplam Tanım S. Aylık Tanım S. Index S. Alexa TR SmillarWeb TR Alexa Global SmillarWeb Global