İnteraktif Sözlükler Ekim 2017 Sıralaması

İNTERAKTİF SÖZLÜKLER EKİM 2017 SIRALAMASI İLE KARŞINIZDAYIZ

Yaklaşık bir ay önce çalışmaya başladığımız İnteraktif Sözlükler Sıralaması, geride bıraktığımız Ekim ayına ilişkin verilerin bir araya gelmesi ile ilk nüvesini ortaya çıkarttı.

Geçtiğimiz aylarda Dijital Maden tarafından düzenlenen ve yayınlanan liste, sözlüklerin index sayılarını baz alarak düzenlenmekteydi. Sadece index sayıları üzerinden listeleme yapılması birçok takipçi tarafından eleştiri ile karşılanmış ve sıralamanın ciddiye alınmamasına sebebiyet vermişti. Ayrıca listede, sözlüklerin sahip olduğu toplam girdi/entry sayısı gibi önemli bir veri yer almamaktaydı.

Ekim ayı ile başlangıç yaptığımız İnteraktif Sözlükler Sıralaması’nda verilerin şeffaflığı ve teyit edilebilir durumda olmasına özellikle dikkat ettik. Yayınladığımız listede yer alan her bir bilgi sözlüklerin istatistik sayfalarından ve Alexa listelerinden teyit edilebilir durumdadır.

İnteraktif Sözlükler Sıralaması Ekim 2017 listesi, toplanan veriler kapsamında AlexaTR sıralamaları temel alınarak düzenlenmiştir. Bu bakımdan, listede yer alan her bir sözlüğün yer aldığı nokta, AlexaTR sıralamasında sahip olduğu sıralamaya bağlıdır. AlexaTR’nin yanı sıra Alexa Global ve Global Rank Değişim oranları da listemizde yer almaktadır.

Sıralamaya eklenmesini istediğiniz sözlükler, önerileriniz ve şikayetleriniz için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir veya info@interaktifsozlukler.com adresine e-posta atabilirsiniz.

 

Sıra Sözlük Sözlük Adresi Toplam Tanım S. Index S. Alexa TR Alexa Global Rank Değişim