İnteraktif Sözlükler Mart 2019 Sıralaması

İnteraktif Sözlükler Mart 2019 Sıralaması karşınızdayız.

Mart 2019’un son günlerinde yaşanan yerel seçimler ile seçim öncesi ve sonrası yaşanan yoğunluktan kaynaklı olarak listemizde yer alan İnteraktif Sözlüklerde genel bir hareketlenme gözlenebiliyor; elbette çizgisini bozmadan devam eden ve yerini sabitlemiş sözlükleri de görmek mümkün.

İnteraktif Sözlükler Mart 2019 Sıralaması dahilinde belirtmemiz gereken iki husus ortaya çıktı:

 1- Listede yer alan bazı sözlüklerin, girdi sayılarını yükseltmeye yönelik olarak bot-hesap kullanımı şeklinde farklı durumlar tespit edilmiş ve bu sözlükler listemizden çıkartılmıştır.
Diğer sözlük yöneticileri ile yapılan görüşmeler sonucunda bot-hesap ve benzeri yöntemleri kullanan sözlüklerin, listemizden çıkarılması kararı alınmıştır.

2- Gerek iletişim kanalı yoluyla, gerekse kendi sözlüklerinde yer alan “İnteraktif Sözlükler” başlığına girilen açıklamalar ile bize ulaşmaya çalışıp bize hakaret eden, “biz sidik yarışı istemiyoruz, kalite arıyoruz bro, anlıyor musun?” laflarıyla trip atan sözlük sahiplerine ve yöneticilerine,  aşağıda yer alan -aynı zamanda her ay açıklamamıza eklediğimiz- paragrafı beyinlerini kullanarak okumalarını tavsiye ediyor ve yolları açık olsun diyoruz.

Önemli bir hatırlatma olarak tekrar belirtmek isteriz ki, her ay başında yayınlanan İnteraktif Sözlükler Sıralaması, listede yer alan sözlükler arasında bir rekabet havası uyandırma veya “En iyi sözlük hangisi?” sorusuna cevap vermek amacıyla değil; uzun süredir aktif olan büyük sözlüklerin yanı sıra hayatına devam eden genç sözlüklerin veya belirli bir tema etrafında toplanmış tematik sözlüklerin, yazarlar ile buluşmasını sağlamaktır; bu sebeple listelerimizde yer alan sıralama kriteri, basit bir düşünce ile Aylık Girdi/Entry Sayısı baz alarak sıralanmıştır. Bu durumun yanı sıra liste üzerinde yer alan sütunların başlıklarına tıklayarak, seçtiğiniz veri doğrultusunda özelleştirilmiş sıralamaları görebilirsiniz.

Önerileriniz ve şikayetleriniz için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir veya info@interaktifsozlukler.com adresine e-posta atabilirsiniz.

 

No Sözlük Sözlük Adresi Aylık Tanım Toplam Tanım Google Index AlexaTR Alexa Global SWeb TR SWeb Global