İnteraktif Sözlükler Mayıs 2019 Sıralaması

Bitiriyoruz…

Ankara’lı esnafların sıklıkla başvurdukları güzide yönteme uyum sağlayarak, sitenin girişine “Kapatıyoruz! Tüm sıralamalarda %50 indirim!” şeklinde bir branda gerip aylık trafikte artış elde etmek güzel bir fikir olsa da, üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki, yaklaşık bir buçuk senedir düzenli olarak ilgililenmeye çalıştığımız İnteraktif Sözlükler Sıralaması’nı Mayıs 2019 ile sonlandırmış bulunmaktayız. Sitemiz ve bu güne kadar yaptığımız sıralamara ait veriler 2020’ye kadar yayında kalacaktır; ancak Mayıs 2019 sonrasında tarafımızca herhangi bir sıralama yayınlanmayacaktır.

Geride bıraktığımız bir buçuk senelik süre içerisinde bize destek veren, takip eden herkese teşekkürlerimizi sunuyor; bu süre zarfında hobi olarak gerçekleştirdiğimiz bu sıralamaya bok atmaya çalışan herkesi Rick Sanches’in, uzay gemisinin aküsünde yaşayan mini-evren canlılarını selamladığı gibi selamlıyoruz.

Önemli bir hatırlatma olarak tekrar belirtmek isteriz ki, bir buçuk yıl kesintisiz olarak yayınlanmış olan İnteraktif Sözlükler Sıralaması, listede yer alan sözlükler arasında bir rekabet havası uyandırma veya “En iyi sözlük hangisi?” sorusuna cevap vermek amacıyla değil; uzun süredir aktif olan büyük sözlüklerin yanı sıra hayatına devam eden genç sözlüklerin veya belirli bir tema etrafında toplanmış tematik sözlüklerin, yazarlar ile buluşmasını sağlamak dışında hiç bir amaca hizmet etmemiştir. Bu sebeple listelerimizde yer alan sıralama kriteri, basit bir düşünce ile Aylık Girdi/Entry Sayısı baz alarak sıralanmıştır. Bu durumun yanı sıra liste üzerinde yer alan sütunların başlıklarına tıklayarak, seçtiğiniz veri doğrultusunda özelleştirilmiş sıralamaları görebilirsiniz.

No Sözlük Sözlük Adresi Aylık Tanım Toplam Tanım Google Index AlexaTR Alexa Global SWeb TR SWeb Global